Millenco Latch 3 Hookbolts 2 Deadbolt Attachments for Shootbolts Lift Lever or Double Spindle Multipoint Door Lock
2 products sold in last 6 hours
Selling fast! Over 11 people have in their cart
20 people are viewing this right now
This Millenco Mantis 3 lock is available in a 35mm backset.
| discontinued | No |
|---|---|
| Backset | 35mm |
| centres-pz | 92mm-62mm |
| Faceplate | Flat 16mm – Square Ends |
| Spindle Size | 8mm |
| hooks | 3 |
| deadbolts | 2 |
| latch | 1 |
| main-gearbox | Latch and hookbolt |
| Operation | Lift Lever Or Double Spindle Nightlatch |
| shootbolt-attachments | yes |
| spindle | single-8mm |
| Distance Between Outer Locking Points | 1592mm |
| Brand | millenco |




















Reviews
There are no reviews yet.