Lowe & Fletcher 4304 Conicle Face Nut Fix 23mm Body Radial Pin Tumbler Camlock
10 products sold in last 9 hours
Selling fast! Over 8 people have in their cart
30 people are viewing this right now
This L&F 4304 chrome finished cam lock uses a nut fix fixing.
The lock is supplied key to differ but can be keyed alike can be ordered on request.
The cam can be fitted in 4 different positions making it more versatile.
| Type | Cam Lock |
|---|---|
| head-shape | round |
| fixing | bolt-fix |
| body-length | 22-7mm |
| cam-length | 23mm |
| overall-length | 42mm |
| body-height | 18mm |
| Body Width | 16mm |
| pin-length | n-a |
| turn | 180-degrees |
| Colour | Satin |
| masterkeyed | special-order |
| Brand | l-and-f |












Reviews
There are no reviews yet.