Lowe & Fletcher 4304 Conicle Face Nut Fix 23mm Body Radial Pin Tumbler Camlock
19 products sold in last 16 hours
Selling fast! Over 17 people have in their cart
28 people are viewing this right now
This L&F 4304 chrome finished cam lock uses a nut fix fixing.
The lock is supplied key to differ but can be keyed alike can be ordered on request.
The cam can be fitted in 4 different positions making it more versatile.
| Type | Cam Lock |
|---|---|
| head-shape | round |
| fixing | bolt-fix |
| body-length | 22-7mm |
| cam-length | 23mm |
| overall-length | 42mm |
| body-height | 18mm |
| Body Width | 16mm |
| pin-length | n-a |
| turn | 180-degrees |
| Colour | Satin |
| masterkeyed | special-order |
| Brand | l-and-f |














Reviews
There are no reviews yet.