Marston/Wellington 5D Rim Deadlock
10 products sold in last 15 hours
Selling fast! Over 7 people have in their cart
24 people are viewing this right now
This Union rim deadlock can only be locked from one side and so is particularly suitable for store cupboards.
With a backset of 45mm, this rim lock comes supplied with 2 keys.
| Colour | Grey |
|---|---|
| Backset | 45mm |
| case-depth | 19mm |
| Case Width | 110mm |
| case-height | 80mm |
| bolt-length | 13-5mm |
| british-standard | no |
| Handing | reversible |
| Packaging | bagged |
| Brand | union |
























Reviews
There are no reviews yet.