Master Pro Series Hi-Security 60mm Padlock – Long Shackle
14 products sold in last 14 hours
Selling fast! Over 16 people have in their cart
22 people are viewing this right now
Heavy duty industrial or commercial padlocks featuring 6 pin mechanisms and weather protection
| Keyed Alike/Differ | Keyed To Differ |
|---|---|
| shackle-type | long |
| Body Width | 61mm |
| overall-height | 127mm |
| body-thickness | 30mm |
| clearance-width | 23mm |
| clearance-height | 60mm |
| shackle-thickness | 10mm |
| Packaging | Boxed |
| Brand | master-lock |












Reviews
There are no reviews yet.