Lowe & Fletcher C073 Round Face Nut Fix 20mm Body Economy Camlock
20 products sold in last 17 hours
Selling fast! Over 8 people have in their cart
22 people are viewing this right now
This L&F C073 chrome finished cam lock uses a nut fix fixing.
Not supplied with keys – Please purchase separately
| Type | Cam Lock |
|---|---|
| head-shape | round |
| fixing | bolt-fix |
| body-length | 20mm |
| cam-length | 40mm |
| overall-length | 30mm |
| body-height | 18mm |
| Body Width | 16mm |
| pin-length | n-a |
| turn | 180-degrees |
| Colour | Satin |
| masterkeyed | n-a |
| Brand | l-and-f |















Reviews
There are no reviews yet.