Lowe & Fletcher C073 Round Face Nut Fix 20mm Body Economy Camlock
18 products sold in last 19 hours
Selling fast! Over 16 people have in their cart
23 people are viewing this right now
This L&F C073 chrome finished cam lock uses a nut fix fixing.
Not supplied with keys – Please purchase separately
| Type | Cam Lock |
|---|---|
| head-shape | round |
| fixing | bolt-fix |
| body-length | 20mm |
| cam-length | 40mm |
| overall-length | 30mm |
| body-height | 18mm |
| Body Width | 16mm |
| pin-length | n-a |
| turn | 180-degrees |
| Colour | Satin |
| masterkeyed | n-a |
| Brand | l-and-f |











Reviews
There are no reviews yet.