Master Discus 70mm Padlock – Closed Shackle
2 products sold in last 9 hours
Selling fast! Over 4 people have in their cart
20 people are viewing this right now
Stainless steel, high security padlocks offer a new take on the original Diskus padlock in 70mm or 80mm
| Keyed Alike/Differ | Keyed To Differ |
|---|---|
| shackle-type | closed |
| Body Width | 70mm |
| overall-height | 70mm |
| body-thickness | 23mm |
| clearance-width | 20mm |
| clearance-height | 18mm |
| shackle-thickness | 10mm |
| Packaging | Boxed |
| Brand | master-lock |
















Reviews
There are no reviews yet.