Tri Circle 38mm Iron Padlock – Open Shackle
16 products sold in last 11 hours
Selling fast! Over 8 people have in their cart
27 people are viewing this right now
Economy priced Iron padlocks for everyday use, suitable for indoor use. Cost effective padlocks supplied with 3 keys
Dimensions are as follows:
Body: W38mm x D9mm x Overall H60mm
Shackle: 6mm, Clearance: W19mm x H19mm
| Keyed Alike/Differ | Keyed Alike |
|---|---|
| shackle-type | open |
| Body Width | 38mm |
| body-thickness | 11mm |
| clearance-width | 26mm |
| clearance-height | 25mm |
| overall-height | 75mm |
| shackle-thickness | 8mm |
| Brand | tri-circle |












Reviews
There are no reviews yet.