Tri Circle 38mm Iron Padlock – Open Shackle
16 products sold in last 1 hour
Selling fast! Over 18 people have in their cart
27 people are viewing this right now
Economy priced Iron padlocks for everyday use, suitable for indoor use. Cost effective padlocks supplied with 3 keys
Dimensions are as follows:
Body: W38mm x D9mm x Overall H60mm
Shackle: 6mm, Clearance: W19mm x H19mm
| Keyed Alike/Differ | Keyed Alike |
|---|---|
| shackle-type | open |
| Body Width | 38mm |
| body-thickness | 11mm |
| clearance-width | 26mm |
| clearance-height | 25mm |
| overall-height | 75mm |
| shackle-thickness | 8mm |
| Brand | tri-circle |













Reviews
There are no reviews yet.