(Ex Century) Willenhall 3500 Locking Mortice Hookbolt
5 products sold in last 11 hours
Selling fast! Over 7 people have in their cart
24 people are viewing this right now
Willenhall (ex Century) 3500 Series 4 Lever Mortice Hook Bolt
| Type | Sliding Door Lock |
|---|---|
| centres | 57mm |
| case-height | 115mm |
| Case Width | 3 inch / 76mm |
| Backset | 57mm |
| Faceplate Length | 166mm |
| faceplate-width | 25mm |
| Packaging | Boxed |
| finish | satin-chrome |
| case-colour | grey |
| follower | 8mm |
| british-standard | no |
| ukca | no |
| ce | no |
| certifire | no |
| fire-rated | No |
| can-be-keyed-alike | no |
| Brand | willenhall |
















Reviews
There are no reviews yet.