Lowe & Fletcher 0202 Conical Face Horseshoe Clip Fix 8mm Body Mini Camlock
2 products sold in last 6 hours
Selling fast! Over 9 people have in their cart
26 people are viewing this right now
This L&F 0202 chrome finished cam lock is designed to be secured by a horseshoe clip fixing.
The lock is supplied key to dffer but can be keyed alike on request.
| Type | Cam Lock |
|---|---|
| head-shape | round |
| fixing | horseshoe-clip |
| body-length | 8mm |
| cam-length | 43mm |
| overall-length | 15mm |
| body-height | 12mm |
| Body Width | 17mm |
| pin-length | n-a |
| turn | 90-degree |
| Colour | Satin |
| masterkeyed | from-stock |
| Brand | l-and-f |












Reviews
There are no reviews yet.