Master Pro Series Hi-Security 67mm Padlock – Long Shackle
The Master Lock No. 6127KALJ ProSeries® Weather Tough® Covered Laminated Padlock, Keyed Alike – multiple locks open with the same key – features a 2-5/8in (67mm) wide heavy steel body to withstand physical attack and a 2-1/2in (64mm) tall, 7/16in (11mm) diameter hardened boron alloy shackle for superior cut resistance.
The exclusive cover protects this padlock from harsh elements & a high security, rekeyable 5-pin cylinder with spool pins is virtually impossible to pick.
Key blank code: MAS22D
| Keyed Alike/Differ | Keyed To Differ |
|---|---|
| shackle-type | long |
| Body Width | 67mm |
| overall-height | 130mm |
| body-thickness | 30mm |
| clearance-width | 23mm |
| clearance-height | 60mm |
| shackle-thickness | 11mm |
| Packaging | Boxed |
| Brand | master-lock |























Reviews
There are no reviews yet.