Tri Circle 50mm Long Shackle Brass Padlock
2 products sold in last 17 hours
Selling fast! Over 10 people have in their cart
22 people are viewing this right now
An economically priced 50mm brass padlock with a 75mm high long steel shackle from the premier contract padlock manufacturer. Supllied boxed with 3 keys
Dimensions:
Body: W50mm x D11mm x Overall H127mm
Shackle: 8mm, Clearance: W26mm x H75mm
| Keyed Alike/Differ | Keyed To Differ |
|---|---|
| shackle-type | long |
| Body Width | 50mm |
| overall-height | 127mm |
| body-thickness | 11mm |
| clearance-width | 26mm |
| clearance-height | 75mm |
| shackle-thickness | 8mm |
| Packaging | Boxed |
| Brand | tri-circle |














Reviews
There are no reviews yet.