Kasp 125 Series 25mm Open Shackle Brass Padlock
9 products sold in last 8 hours
Selling fast! Over 5 people have in their cart
21 people are viewing this right now
- Kasp 125 series 25mm Open Shackle Brass padlocks feature a solid brass body, paracentric keyway and anti-pick cylinder. This versatile range is available in a wide range of shackle sizes, keying and pack options.
- The Kasp 125 series is also available as a service padlock, allowing padlocks to be manufactured to specific keying requirements.
| Keyed Alike/Differ | Keyed To Differ |
|---|---|
| shackle-type | open |
| Body Width | 25mm |
| overall-height | 42mm |
| body-thickness | 12mm |
| clearance-width | 14mm |
| clearance-height | 13mm |
| shackle-thickness | 4mm |
| Packaging | Visi Packed |
| Brand | kasp |

























Reviews
There are no reviews yet.