Ifam LM30 30mm Padlock – Open Shackle
20 products sold in last 20 hours
Selling fast! Over 7 people have in their cart
26 people are viewing this right now
Ifam double locking laminated padlocks, also known as American padlocks have a hardened zinc plated body, chrome plated carbon-nitride hardened steel shackle and stainless steel springs. Classic and strong appearance makes these the ideal padlock for use indoor and outdoor use.
| Keyed Alike/Differ | Keyed To Differ |
|---|---|
| shackle-type | open |
| Body Width | 31mm |
| overall-height | 49mm |
| body-thickness | 23mm |
| clearance-width | 14mm |
| clearance-height | 17mm |
| shackle-thickness | 5mm |
| Packaging | Visi Packed |
| Brand | ifam |

















Reviews
There are no reviews yet.