Kasp 125 series 40mm Long Shackle Brass padlock
11 products sold in last 20 hours
Selling fast! Over 17 people have in their cart
24 people are viewing this right now
Kasp 125 series 40mm Long Shackle Brass padlocks feature a solid brass body, paracentric keyway and anti-pick cylinder.
This versatile range is available in a wide range of shackle sizes, keying and pack options.
The Kasp 125 series is also available as a service padlock, allowing padlocks to be manufactured to specific keying requirements.
| Keyed Alike/Differ | Keyed Alike |
|---|---|
| shackle-type | long |
| Body Width | 40mm |
| overall-height | 103mm |
| body-thickness | 15mm |
| clearance-width | 22mm |
| clearance-height | 63mm |
| shackle-thickness | 6-4mm |
| Packaging | Boxed |
| Brand | kasp |





















Reviews
There are no reviews yet.