Lowe & Fletcher 4314 Conicle Face Nut Fix 30mm Body Radial Pin Tumbler Camlock
14 products sold in last 15 hours
Selling fast! Over 7 people have in their cart
27 people are viewing this right now
This L&F 4314 chrome finished cam lock uses a nut fix fixing.
The lock is supplied key to differ.
| Type | Cam Lock |
|---|---|
| head-shape | round |
| fixing | bolt-fix |
| body-length | 30mm |
| cam-length | 23mm |
| overall-length | 50mm |
| body-height | 18mm |
| Body Width | 16mm |
| pin-length | n-a |
| turn | 180-degrees |
| Colour | Satin |
| masterkeyed | special-order |
| Brand | l-and-f |













Reviews
There are no reviews yet.