Tri Circle 38mm Long Shackle Brass Padlock
20 products sold in last 18 hours
Selling fast! Over 10 people have in their cart
26 people are viewing this right now
An economically priced 38mm body padlock with a longer 67mm high steel shackle from the premier contract padlock manufacturer.
Dimensions:
Body: W38mm x D9mm x Overall H108mm
Shackle: 6mm, Clearance: W19mm x H67mm
| Keyed Alike/Differ | Keyed To Differ |
|---|---|
| shackle-type | long |
| Body Width | 38mm |
| overall-height | 108mm |
| body-thickness | 9mm |
| clearance-width | 19mm |
| clearance-height | 67mm |
| shackle-thickness | 6mm |
| Packaging | Boxed |
| Brand | tri-circle |















Reviews
There are no reviews yet.