Tri Circle 63mm Iron Padlock – Open Shackle
16 products sold in last 20 hours
Selling fast! Over 13 people have in their cart
27 people are viewing this right now
Economy priced Iron padlocks for everyday use, suitable for indoor use. Cost effective padlocks supplied with 3 keys
Dimensions are as follows:
Body: W63mm x D12mm x Overall H94mm
Shackle: 10mm, Clearance: W32mm x H30mm
| Keyed Alike/Differ | Keyed Alike |
|---|---|
| shackle-type | open |
| Body Width | 60mm |
| body-thickness | 11mm |
| clearance-width | 26mm |
| clearance-height | 25mm |
| overall-height | 75mm |
| shackle-thickness | 8mm |
| Brand | tri-circle |












Reviews
There are no reviews yet.