Union 1148 Deadbolt Rim Nightlatch (case only)
11 products sold in last 10 hours
Selling fast! Over 8 people have in their cart
25 people are viewing this right now
The Union 1148 deadbolt rim nightlatch is supplied as a case only without external rim cylinder. Suitable cylinders are supplied seperately.
Key operated from outside and a lever handle operation from inside.
| Backset | 60mm |
|---|---|
| Body Colour | White |
| case-height | 74mm |
| Case Width | 92-5mm |
| max-door-thickness | 60mm |
| bolt-length | 14-5mm |
| Packaging | Boxed |
| Brand | union |



















Reviews
There are no reviews yet.