Squire Stronghold Euro 50mm Padlock – Closed Shackle
6 products sold in last 13 hours
Selling fast! Over 19 people have in their cart
24 people are viewing this right now
Squire’s E version of the Stronghold accepts half euro cylinders to allow it to be incorporated into masterkey systems. Close shackle in 50mm or 65mm body width.
| Keyed Alike/Differ | Keyed To Differ |
|---|---|
| shackle-type | closed |
| Body Width | 50mm |
| body-thickness | 26mm |
| overall-height | 80mm |
| clearance-width | 16mm |
| clearance-height | 16mm |
| Packaging | Boxed |
| Brand | squire |






















Reviews
There are no reviews yet.